Dan dobrovoljnih davatelja krvi – čestitka

Dragi darivatelji krvi,

od časa kada je Vašom svjesti po prvi puta prostrujila misao da je pomaganje drugima, naročito bolesnima, starijima i nemoćnima, civilizacijski doseg bez kojega nema prosperitetnog društva, preko dana kada ste se po prvi puta odazvali i na nekoj od akcija darivanja krvi pružili ruku humanosti, vjerojatno nije bilo dana kada ste s većom strepnjom promišljali što će biti sutra! Naravno, darivatelji krvi osim urođene plemenitosti i humanosti imaju u svojoj podsvijesti još jednu bitnu karakteristiku ljudskosti a ona se tiče brige, kako za svoje bližnje tako i za zajednicu u kojoj žive. Ljudi su to koji puno daju a malo traže zauvrat, koji podržavaju i poštuju sve meritorne mjere u cilju zaštite od pandemije. S druge strane, kao i svi ostali članovi našeg društva, oni slušaju istinske stručnjake, od kojih očekuju pravovremeno dobivaju točne i precizne informacije koje se tiču borbe protiv COVID-a, kako na lokalnoj tako i na svjetskoj razini. Jedino stručni ljudi jake osobnosti i autoriteta, ljudi kojima svi vjeruju, mogu svojim angažmanom u ovom trenutku pružiti nadu cjelokupnom društvu da se s borbom protiv opake bolesti ide u dobrom smjeru i da će tmurni oblaci koji su nadvili nad našim društvom jednog skorog dana biti zamijenjeni sunčanim horizontima. Jer uvijek je tako bilo, kako u prirodi, tako i u društvu, cikluse plima i oseka, globalnih zahladnjenja i zatopljenja, „gladnih“ i „sitih“ godine, jednostavno je nemoguće unaprijed predvidjeti i izmijeniti. Ipak, umijeće je života biti zadovoljan s trenutnim stanjem, vjerujući da sutra neće biti gore, već upravo bolje.

U takvom ozračju Gradsko društvo Crvenog križa Opatija neće ove godine 27. listopada održati tradicionalnu dodjelu priznanja zaslužnim darivateljima tzv. jubilarcma sa područja Liburnije. Ne zato što nemamo što pokazati i podičiti se svojim uspjesima u prošloj godini, već upravo zato da bismo poštivali mjere koje su nam propisali stručnjaci. No to ne znači da putem medija ne moramo čestitati svim darivateljima krvi na njihovoj požrtvovnosti i humanitosti te im poželjeti puno zdravlja i uspjeha u predstojećem periodu. Također, i po tko zna koji put, skrenuti pažnju onima koji vode ovo društvo da je svaka prikupljena kapljica krvi donirana s ljubavlju, te da je svaka doza koju smo u mogućnosti nekome tko je potrebit podariti, ugrađena u temelje humanosti ovog društva.

Uz Dan dobrovoljnih darivatelja krvi 25.10.2020., Prof. Roberto Žigulić, Voditelj Aktiva DDK GDCK Opatija

GDCK Opatija, također upućuje čestitke dobitnicima priznanja Hrvatskog Crvenog križa za 2020. godinu: brončani znak i zahvalnicu dobivaju Idžaković Marijan, Puhar Srećko, Staraj Adriano, Sergo Damir, Korić Franjo i Vrh Davor za 50 puta darovanu krv, zatim za 75 puta darovanu krv srebrni znak i zahvalnicu dobiva Korić Gojko, za 100 puta darovanu krv zlatni znak i zahvalnicu dobiva Milolaža Milan, a zahvalnicu za izvanredan uspjeh s plaketom za 125 puta darovanu krv dobiva Žigulić Roberto. Čestitke se upućuju i obitelji Bajraj (Čamil i Katarina), obitelji Čekada (Valdo i Edin) i obitelji Tomaš (Nebojša i Saša) koji dobivaju obiteljsku zahvalnicu za darovanu krv kao i svim darivateljima krvi.

25 listopada, 2020

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)